Okrycie kąpielowe bambusowe 100x100 Baby bamboo Duet *białe + kotki*

Ilość:
Producent:
Duet
Producent: Duet
Wzór: Białe + kotki
Dostępność: Tak
Kod produktu: 707

Okrycie kąpielowe z kapturkiem Baby bamboo uszyte jest z naturalnych materiałów: bambusa oraz bawełny. Dzięki zastosowaniu tkaniny bambusowej ręczniki posiadają właściwości antyalergiczne, antybakteryjne, są chłonne i delikatne.

Okrycie bambusowe jest delikatne, miękkie dzięki czemu nie podrażni wrażliwej i delikatnej skóry niemowlaka. Wszystkie okrycia są starannie uszyte i wykończone. Na kapturku posiadają kolorowy wzór - niebieskie słoniki.

Dzięki zastosowaniu bambusa okrycia te są trwalsze od tradycyjnych, zachowują swoje wyjątkowe właściwości nawet po wielu praniach.

Skład: 70% bambus, 30% bawełna.

Wymiary: 100 cm x 100 cm

Bambusa - właściwości i cechy:

  • Hipoalergiczność

Uprawa bambusa nie wymaga stosowania środków chemicznych i pestycydów, dlatego produkt końcowy też nie zawiera toksycznych substancji, które mogą podrażnić skórę. Co więcej, w tkaninach bambusowych nie ma lanoliny, która często jest przyczyną alergii. Dzięki swoim właściwościom ręczniki bambusowe są świetnym rozwiązaniem dla dzieci i osób z alergią lub bardzo wrażliwą skórą.

  • Antybakteryjność

Włókna bambusowe posiadają naturalną substancję, która chroni roślinę przed bakteriami i grzybami. Substancja ta pozostaje obecna we włóknach nawet po wyprodukowaniu przędzy i utkaniu tkaniny bambusowej.

  • Chłonność

Ręcznik bambusowy może wchłonąć trzy razy więcej  wody od bawełnianego. Przewiewność tkaniny sprawia też, że mokry ręcznik dużo szybciej schnie.

Unikalność ręczników bambusowych polega na tym, że włókna nie są ze sobą bardzo mocno skręcone i pozostają między nimi mikro przestrzenie. To właśnie naturalnie porowate włókna odpowiadają za zwiększoną wodochłonność tkaniny i lepszy przepływ powietrza w tkaninie. Dzięki tym właściwościom tkanina bambusowa tak dobrze sprawdza się przy ręcznikach czy myjkach kąpielowych.

  • Właściwości termoregulacyjne

Produkty bambusowe  podczas upałów dają poczucie świeżości i kojącego chłodu, zimą zaś przyjemnego ciepła.

  • Wytrzymałość

Ręczniki bambusowe są bardziej wytrzymałe od bawełnianych. Nawet po wielu praniach i wielokrotnym użyciu ręczniki bambusowe nie tracą swojej pierwotnej miękkości i puszystości, a tkanina zachowuje swoje właściwości przez lata.

  • Ekologiczność

Bambus jako trawa rośnie wszędzie tam, gdzie znajdzie sprzyjające dla siebie warunki, nie wymaga nawadniania, a do jego uprawy nie potrzeba nawozów sztucznych. Tkanina bambusowa na długo zachowuje świeżość i wytrzymałość przez co nie kupujemy jej tak często jak np. produktów bawełnianych.  Dodatkową zaletą tkaniny bambusowej jest to, że jest ona biodegradowalna.

Inne produkty w tej kategorii

Wygodne zakupy
bez rejestracji
Istniejemy od 2010 roku
Bezpłatna dostawa
od 300 zł
Dostawa już od 9,90 zł
14 dni
na zwrot towaru
2 lata gwarancji