Książeczka - harmonijka Oczami Maluszka

Ilość:
Producent:
Sierra Madre
Producent: Sierra Madre
Dostępność: Tak

"Oczami Maluszka" to unikalna seria czarno-białych książeczek dedykowana maluszkom w pierwszych miesiącach życia.

Skontrastowane ilustracje zostały specjalnie dobrane dla dzieci i obrazują przedmioty codziennego użytku z ich najbliższego otoczenia.

Książeczki wspomagają prawidłowy rozwój wzroku oraz zdolność kojarzenia u dziecka. Budują relację między rodzicami a dzieckiem oraz wprowadzają maluszka w świat książek już od ich pierwszych miesięcy. Książeczki z tej serii pokazują przedmioty, postacie i zwierzęta o prostym kształcie i formie, są  więc doskonałą okazją do opowiadania dziecku o otaczającym świecie.

Książeczka rozkładana w formie harmonijki to kolejna część serii Oczami Maluszka, która powstała w konsultacji z lekarzami i psychologami zajmującymi się rozwojem niemowląt. Książeczka przeznaczona dla dzieci w pierwszych dwunastu miesiącach życia. Książeczkę można rozłożyć w łóżeczku dziecka lub na kocyku i pozwlić mu dłużej obserwować ilustracje w jego naturalnym, bezpiecznym środowisku. Zawiera ona czarno-białe ilustracje z czerwonymi elementami, bowiem po czerni i bieli to właśnie czerwony jest kolejnym kolorem, który rozróżniają niemowlęta.

12 kontrastowych ilustracji, obrazujących przedmioty codziennego użytku bliskie dziecku, z podziałem na tematykę dnia (białe tło) i nocy (czarne tło).

Dzięki prostym i kontrastowym ilustracjom a także rozkładanej formie, książeczka pomaga dbać o rozwój psychologiczny i fizyczny dziecka już od urodzenia.

 

Dla harmonijnego rozwoju dziecka, od pierwszych chwil życia, najważniejsze jest to, jak postrzega otaczający je świat. Równie ważny jest sposób w jaki My sami ten świat dziecku opisujemy. Pomysł Oczami Maluszka wypełnia te warunki i w prosty sposób spełnia potrzeby niemowląt i małych dzieci, a nam daje wspaniałe narzędzie dla stymulacji nie tylko wzroku i innych zmysłów dziecka, ale też dla kształtowania cudownej więzi, a w dłuższej perspektywie – tych bardziej „przyziemnych” parametrów rozwoju, jak wzrokowa kontrola postawy i ruchu, czy zmysł równowagi…

Paweł Zawitkowski
fizjoterapeuta, autor książek i filmów z serii „Mamo, Tato co Ty na to?” (www.mamotatocotynato.pl),
konsultant Kliniki Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Inne produkty w tej kategorii

Wygodne zakupy
bez rejestracji
Istniejemy od 2010 roku
Bezpłatna dostawa
od 300 zł
Dostawa już od 9,90 zł
14 dni
na zwrot towaru
2 lata gwarancji